معجزه نعناع خشک در تسکین مشکلات گوارشی

نعناع همچنین ممکن است در تسکین سایر مشکلات نعناع و شپشک برنج مانند ناراحتی معده و سوء هاضمه موثر باشد.

سوء هاضمه ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که غذا برای مدت طولانی در معده بماند و سپس وارد بقیه دستگاه گوارش شود.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که وقتی افراد روغن نعناع را همراه با وعده‌های غذایی مصرف می‌کنند، غذا سریع‌تر از معده عبور می‌کند، که می‌تواند علائم این نوع سوء هاضمه را تسکین دهد.

یک مطالعه بالینی در افراد مبتلا به سوء هاضمه نشان داد که ترکیبی از روغن نعناع و روغن زیره که در کپسول مصرف می‌شود، اثراتی مشابه داروهای مورد استفاده برای درمان سوء هاضمه دارد. این به بهبود درد معده و سایر علائم گوارشی کمک کرد (منبع معتبر 10).

مشابه IBS، مطالعات بر توانایی نصب دزدگیر ماجیکار برای تسکین سوء هاضمه از روغن نعناع به جای برگ های تازه یا خشک استفاده شده است.

خلاصه
چندین مطالعه نشان داده‌اند که روغن نعناع می‌تواند سرعت حرکت غذا در معده را تسریع کند و علائم گوارشی مرتبط با سوء هاضمه را تسکین دهد.

4. می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد
علاوه بر خوردن نعناع، ادعاهایی وجود دارد که استنشاق عطر اسانس های گیاهی می تواند مزایای سلامتی از جمله بهبود عملکرد مغز را به همراه داشته باشد.

یک مطالعه شامل 144 بزرگسال جوان نشان داد که بوییدن عطر روغن نعناع به مدت پنج دقیقه قبل از آزمایش باعث بهبود قابل توجهی در حافظه می شود (منبع معتبر 11).

مطالعه دیگری نشان داد که بوییدن این نساجی مازندران پارچه هنگام رانندگی باعث افزایش هوشیاری و کاهش سطح ناامیدی، اضطراب و خستگی می شود (12).

با این حال، همه مطالعات موافق نیستند که روغن نعناع می تواند برای عملکرد مغز مفید باشد. یک مطالعه نشان داد که اگرچه عطر روغن نشاط‌آور بود و منجر به خستگی کمتری می‌شد، اما تأثیری بر عملکرد مغز نداشت (13).

تحقیقات بیشتری برای کمک به درک نحوه عملکرد آن و بررسی اینکه آیا نعناع در واقع عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد، مورد نیاز است.

خلاصه
برخی از مطالعات نشان می دهد که بوییدن عطر روغن نعناع ممکن است حافظه و هوشیاری را بهبود بخشد، در حالی که مطالعات دیگر هیچ تاثیری را نشان نمی دهند. تحقیقات بیشتری برای درک بیشتر اثرات نخ ابریشم بر عملکرد مغز مورد نیاز است.

5. ممکن است درد شیردهی را کاهش دهد
مادران شیرده معمولاً نوک سینه‌های خود را دچار درد و ترک می‌کنند که می‌تواند شیردهی را دردناک و دشوار کند.

مطالعات نشان داده اند که استفاده از نعناع روی پوست می تواند به تسکین درد ناشی از شیردهی کمک کند.

 • منابع:
  1. 8 Health Benefits of Mint
 • تبلیغات: 
  1. قوانین جدید اداره کار که با اعتراضات شدید مواجه شد
  2. فرهنگ استفاده از قهوه گانودرما
  3. پیشنهاد شهرداری برای احداث پارکینگ در خارج از ساختمان
  4. حذف تدریجی زغال به عنوان سوخت